سخن روز /
تامین بیش از 1200 تن میوه شب عید در هرمزگان
1400/10/04


مدیر تعاون روستایی هرمزگان، گفت : مقدمات تامین میوه شب عید شامل سیب و پرتقال به میزان هزار و 200 تن در هرمزگان فراهم شد.

به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی هرمزگان، سیروس اسدپور در نشست کمیته راهبردی میوه گفت: هم اکنون مقدمات خرید میوه شب عید نوروز 1401 به میزان 600 تن پرتقال و 600 تن سیب درختی از تولیدکنندگان در استان با برنامه ریزی‌های لازم برای تحقق آن فراهم شد.

وی افزود: تعاون روستایی استان هرمزگان وظیفه انتخاب مباشر، خریداری و انبار میوه‌ها را در سردخانه‌ها و سپس عرضه آن‌ها را در ایام پایانی سال برعهده دارد.

اسدپور با بیان اینکه توزیع این میوه‌ها در راستای تنظیم بازار کالا‌های اساسی و پرمصرف و در راستای حمایت از مصرف کنندگان انجام می‌شود، اظهار داشت: این میوه‌ها در ایام پایانی سال در غرفه‌های از قبل تعیین شده با نرخ دولتی(مصوب ستاد تنظیم بازار) توزیع خواهد شد.

وی گفت: وظایفی که قبل از این در حوزه ستاد تنظیم بازار کالا‌های اساسی(محصولات کشاورزی) برعهده وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار داشته برعهده وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته و بر این اساس با جدیت بر تامین و عرضه این محصولات نظارت داریم.

مدیر تعاون روستایی هرمزگان، خاطرنشان کرد: شهروندان عزیز علاوه بر این می‌توانند میوه مورد نیاز خود را از مراکز بزرگ عرضه میوه و شرکت‌های تعاونی خریداری کنند.

اسدپور تصریح کرد: خرید و ذخیره سازی 1200 تن میوه، معرفی سردخانه های استاندار از طرف سازمان صمت جهت ذخیره سازی میوه شب عید در استان و فراخوان جذب مباشر توسط تعاون روستایی از مصوبات این جلسه بود.

تعداد مشاهده خبر61 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal