سخن روز /
دیدار نماینده پارک علم و فناوری با مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه
1400/10/04


خوشخو نماینده پارک علم و فناوری در محل مدیریت تعاون روستایی استان کرمانشاه با صفایی مدیر استان دیدار و در خصوص مسائل دوجانبه و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری پیرو نشسته قبلی تبادل نظر کردند.

به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان کرمانشاه ، صفایی مدیر تعاون روستایی استان در این دیدار با اشاره به ظرفیت و پتانسیل تشکل های تحت پوشش تعاون روستایی و سیاست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران مبنی بر استفاده از فعالیت های نوآورانه و به کارگیری استارتاپ ها افزود: جمعیت 900 هزار نفری روستایی در استان کرمانشاه و 200 هزار نفری اعضای تشکل های تعاون روستایی استان یکی از ظرفیت های مهم و استراتژیک می باشد.

این مقام مسئول در حوزه جهادکشاورزی استان به سایر ظرفیت ها ی موجود اشاره نمود و اظهار داشت : صادرات محصولات کشاورزی و ایجاد بارانداز صادراتی در مرز پرویزخان و منطقه آزاد تجاری قصر شیرین ، فعالیت های زنان روستایی در قالب شرکت‌های تعاونی زنان و وجود انبارهای چندمنظوره در شبکه تعاون روستایی از ظرفیت‌های مهم این شبکه مردم نهاد است که می تواند مد نظر پارک علم و فناوری استان قرار گیرد.

وی به گستردگی فعالیت های شبکه تعاون روستایی اشاره داشت. و گفت: ابعاد فعالیت های تعاون روستایی در سطح روستاها شامل : دامداری، کشاورزی، خرید و فروش محصولات، تولید و تامین نهاده های دامی و کشاورزی، نظام های بهره‌برداری، گردشگری و.... می باشد که می‌توان با به کارگیری استارتاپ ها و فعالیت های فناورانه نسبت به افزایش بهره وری و تحول اقتصادی در این تشکل ها اقدام نمود.

وی خواستار معرفی ظرفیت‌ها، طرح‌ها، پروژه‌ها و ایده های فناورانه در تعاون روستایی استان گردید تا بررسی آنها نسبت به انعقاد تفاهم نامه عملیاتی میان پارک علم و فناوری و تعاون روستایی استان اقدام گردد.

خوشخو نماینده پارک علم و فناوری در این دیدار افزود: پارک علم و فناوری آماده هر گونه همکاری و حمایت از ایده های فناورانه در سطح روستا ها با سازمان تعاون روستایی استان می باشد.

تعداد مشاهده خبر48 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal